Group A | Group B | ||
(DE) | Crash Eagles Kaarst | (CH) | SHC Buix |
(AT) | IHC Wolfurt Walkers | (DK) | Copenhagen All Stars (Rødovre) |
(ISR) | Zoran Falcons | (RUS | Leader 1420 Moscow |
(CH) | SHC Rossemaison | (DE | Fireballs Sterkrade |
(DE) | Bissendorfer Panther | (AT) | KSC Wienstrom Scorpions |
Friday 16th May 2014
17:00 | Opening Ceremony with following Skills Competition (end 19:15) |
Saturday 17th May 2014
1 | 08:30 | A | SHC Rossemaison | v | Crash Eagles Kaarst | A | 2 X 10 Mins | |
2 | 09:05 | B | SHC Buix | v | Fireballs Sterkrade | B | 2 X 10 Mins | |
3 | 09:40 | A | IHC Wolfurt Walkers | v | Zoran Falcons | A | 2 X 10 Mins | |
4 | 10:15 | B | Copenhagen All Stars | v | Leader 1420 Moscow | B | 2 X 10 Mins | |
5 | 10:50 | A | Bissendorfer Panther | v | Crash Eagles Kaarst | A | 2 X 10 Mins | |
6 | 11:25 | B | KSC Wienstrom Scorpions | v | SHC Buix | B | 2 X 10 Mins | |
7 | 12:00 | A | IHC Wolfurt Walkers | v | SHC Rossemaison | A | 2 X 10 Mins | |
8 | 12:35 | B | Fireballs Sterkrade | v | Copenhagen All Stars | B | 2 X 10 Mins | |
9 | 13:10 | A | Zoran Falcons | v | Bissendorfer Panther | A | 2 X 10 Mins | |
10 | 13:45 | B | KSC Wienstrom Scorpions | v | Leader 1420 Moscow | B | 2 X 10 Mins | |
11 | 14:20 | A | Crash Eagles Kaarst | v | IHC Wolfurt Walkers | A | 2 X 10 Mins | |
12 | 14:55 | B | SHC Buix | v | Copenhagen All Stars | B | 2 X 10 Mins | |
13 | 15:30 | A | Zoran Falcons | v | SHC Rossemaison | A | 2 X 10 Mins | |
14 | 16:05 | B | Leader 1420 Moscow | v | Fireballs Sterkrade | B | 2 X 10 Mins | |
15 | 16:40 | A | Bissendorfer Panther | v | IHC Wolfurt Walkers | A | 2 X 10 Mins | |
16 | 17:15 | B | Copenhagen All Stars | v | KSC Wienstrom Scorpions | B | 2 X 10 Mins | |
17 | 17:50 | A | Crash Eagles Kaarst | v | Zoran Falcons | A | 2 X 10 Mins | |
18 | 18:25 | B | Leader 1420 Moscow | v | SHC Buix | B | 2 X 10 Mins | |
19 | 19:00 | A | SHC Rossemaison | v | Bissendorfer Panther | A | 2 X 10 Mins | |
20 | 19:35 | B | Fireballs Sterkrade | v | KSC Wienstrom Scorpions | B | 2 X 10 Mins |
Sunday 18th May 2014
21 | 08:00 | v | Qualification | 2 X 12 Mins | ||
22 | 08:45 | v | Qualification | 2 X 12 Mins | ||
23 | 09:30 | v | Quarterfinal (stopped time) | 2 X 12 Mins | ||
24 | 10:20 | v | Quarterfinal (stopped time) | 2 X 12 Mins | ||
25 | 11:10 | v | Quarterfinal (stopped time) | 2 X 12 Mins | ||
26 | 12:00 | v | Quarterfinal (stopped time) | 2 X 12 Mins | ||
27 | 12:50 | v | Place 9/10 | 2 X 10 Mins | ||
28 | 13:30 | v | Place 5/8 | 2 X 10 Mins | ||
29 | 14:10 | v | Place 5/8 | 2 X 10 Mins | ||
30 | 14:50 | v | Semifinal (stopped time) | 2 X 12 Mins | ||
31 | 15:45 | v | Semifinal (stopped time) | 2 X 12 Mins | ||
32 | 16:40 | v | Place 7/8 | 2 X 10 Mins | ||
33 | 17:20 | v | Place 5/6 | 2 X 10 Mins | ||
34 | 18:00 | v | Place 3/4 (stopped time) | 2 X 12 Mins | ||
18:50 | Introduction Final Game | |||||
35 | 19:00 | v | Place 1/2 (stopped time) | 3 X 10 Mins | ||
20:00 | Presentation Ceremony |